Fakultativní výlety a zájezdy


Při pobytu s cestovní kanceláří Vám bude delegát nabízet nejspíše tyto výlety:

Výlet do Dubaie –samozřejmě se říká, že kdo nenavštívil Dubai nebyl ve Spojených Arabských Emirátech a mohu jenom potvrdit. Výlet začíná většinou zastávkou v centru na Sheikh Zayed Road, kde také uvidíte nedokončenou nejvyšší budovu světa Burj Dubai. Dále pojedete do Mall of the Emirates , kde si můžete za 180 dirhamů na osobu na 2 hodiny zalyžovat ve Ski DubaI. Velmi Vám toto doporučuji. Na nákupy Vám , ale poté většinou už čas nezůstane. Dále pojedete na kmen jednoho z úmělých palmových ostrovů.


Tato část je „nudná“. Poté zastavíte u Burj Al Arab a vedle hned u Aquapark Wild Wadi. Můžete si vyfotit 7* hotel Burj Al Arab, ale za bránu se již bez rezervace nedostanete. Po cestě ještě možná návštívíte galerii arabského umění, kde si můžete něco i koupit. Krásné jsou hlavně koberce, ale jejich cena je obrovská.

Vše zakončíte plavbou na místních motorových loďkách na zlatý trh v Deiře. Zde si můžete koupit zlato nebo se vydat do dalších částí trhů pro koření nebo elektroniku a kosmetiku.  Poté už jenom cesta zpět. Cena se pohybuje podle vzdálenosti od Dubaie ale např. z Ras-Al-Khaimah stojí tento výlet 50Euro.

Východní pobřeží – další celou denní výlet. Tady poznáte také vnitrození země a „opačné“ pobřeží SAE (emirát Fujairah). Přejezd přes hory, cestou zastávka na orientálním tržišti, tradiční městečka v podhůří Hajarských hor, velbloudi a palmové plantáže podél silnice… Malé, ale působivé historické muzeum s pevností. Zastávka na výborný oběd v hotelu Oceanic a KOUPÁNÍ v indickém oceánu s pěkným šnorchlováním. Odpoledne ještě vstup do nejstarší mešity v SAE a potom přejezd do Ománu (!) kde zastavujeme na rybím trhu plném nejnovějších úlovků. Krajina, příroda, tradiční život Spojených arabských emirátů…

Jízda v terénních autech – půldenní (odpoledne a večer) výlet do pouště (v pondělí). V moderních jeepech Toyota Landcruiser. Náš řidič byl původem z Iránu. Písečné duny a přejezd do „campu“. Samotná jízda v Jeepu je perfektní, ale orientální večer mě silně otrávil. Tanečnice byla velmi slabá a jídlo bylo dle mého velmi slabé a po příjezdu do hotelu jsem si radši dal hotelovou večeři. Většinou je zde možnost se nechat ještě pomalovat henou , ale ta vydrží na kůži několik týdnů, takže nedoporučuji nebo si ještě můžete zkousit místní oblečení a vodní dýmku.

Výlet na místních lodích – některé cestovky nabízejí i tento výlet, kdy se projedete na místní lodi a můžete také šnorchlovat. Vyjíždí se většinou kolem 8 hodiny a návrat je kolem 15 hodiny.

Vyrobil Webdevel.