Počasí


Počasí je zde velmi teplé a je zde celoroční možnost se koupat. Nejvyšší teploty jsou samozřejmě v letních měsících – hlavně v srpnu, kdy teplota. Navíc se Emiráty vyznačují velmi vysokou vlhkostí vzduchu. Při pobřeží Perského zálivu je to téměř 100%!

Lidem, kteří mají problémy se srdcem, nedoporučuji SAE v létě.

Každopádně se připravte na horko. V zimních měsících však menší, než v těch letních (v zimně teplota v noci hodně klesá!).

Průměrné teploty vzduchu v jednotlivých měsících

Pokud budete mít štěstí, můžete se setkat i se zataženou oblohou a deštěm. Tovšak nastává jen zřídka (spíše v zimních měsících). Jestliže však v SAE začne pršet, bude to zřejmě jen krátce avšak prudce. Zamračená obloha vás může potkat v okolí Hajarských hor, což je nejvyšší pohoří Emirátů. Nepanikařte proto, když se na cestěz výletu ze západního na východní pobřeží sluníčko schová za fialové mraky.
Mračna nad SEA
Příjemné horko

Ale někdy i nepříjemné. Záleží na tom, kdy se do SAE chystáte. Pokud až přílišné horko nesnášíte, jeďte sem v zimních měsících. V tu dobu je zde „sezóna“ a podnebí tedy ideální. Bude tu teplo, příjemná voda a vy budete moci volněji dýchat.


Ovšem pokud se držíte pravidla čím tepleji tím lépe, doporučuji SAE v letních měsících. Největší vedra tu panují pochopitelně v červenci a srpnu. Teplota se tu šplhá až k závratné padesátce, v noci neklesá pod 35°C, a to v extrémně teplých letech i u moře, kde je všeobecně chladněji než ve vnitrozemí (takovým rokem byl rok 2005).
Denní teploty
listopad – únor 24 – 26°C
červen – srpen 40 – 50°C
Varování

Pokud máte problémy se srdíčkem, zapomeňte na SAE v létě. Kromě hrozného vedra je navíc v oblasti Perského zálivu vlhkost vzduchu téměř 100%.V teplotách kolem 50°C se při takové vlhkosti stává problémem ujít i 500 m,natož podnikat „pěší výšlapy“ po okolí. Kdo navštívil Údolí králů v Egyptě za pravého poledne, má zhruba ¾ představu, jak to vypadá v Emirátech v letních měsících, den za dnem :).
Jak se před horkem skrýt

Ve městech to není problém. Emiráty mají všechny budovy silně klimatizovány. Pokud se vydáte na pěší prohlídku města, stačí po chvílích nahlédnout (pro osvěžení) do klimatizovaných obchodů, super moderních luxusních tržišť nebo mrakodrapů, kde vám nikdo v přístupu bránit nebude.
Druhý extrém

Ale jak vyplývá z „povahy“ celých Spojených arabských emirátů, takže když už, tak už. Dávejte si pozor na druhý extrém!

Všude jede klimatizace na plné pecky. Takže během půl hodiny se (snad v kterékoli budově), začnete třást zimou, jelikož vaše krásné vzdušné letní oblečení by potřebovalo ještě lehký svetřík, který vy s sebou pochopitelně nemáte. Tudíž mrznete.
Dobrá rada

Při objevování města chvíli obdivujte prosluněná zákoutí, mrakodrapy, ulice, uličky i mešity, ale včas je vyměňte za klimatizované prostory supermoderních budov. A aby vás z toho nezačalo škrabat v krku, za chvíli zase rychle za sluníčkem :).

graf vývoje teplot za posledních 30 dnů

Graf vývoje teplot za posledních 30 dnů v rozmezí od -25°C do +50°C.

vývoj teplot -  za 30 dnů

graf vývoje teplot za posledních 90 dnů

Graf vývoje teplot za posledních 90 dnů v rozmezí od -25°C do +50°C.

vývoj teplot -  za 90 dnů

Vyrobil Webdevel.