Abu Dhabi


Abu Dhabi ležící u Perského zálivuje je jedním ze sedmi arabských emirátů (SAE) a současně jejich hlavním městem. Město s cca 1,5 milionem obyvatel se rozkládá na ostrově a v poslední době se stejně jako sousední Dubaj mohutně rozvíjí v pokrokovou metropoli. Před třemi lety zahájil provoz jeden z největších a nejluxusnějších hotelů na světě, hotel Emirates Palace, a od roku 2009 zde budou pořádány i závody – Velká cena Formule 1 – což je důkazem, že Abu Dhabi se stává jedním z nejmodernějších měst na světě.


500 metrů od města Abu Dhabi City leží ostrov Saadiyat, což v překladu znamená něco jako „Ostrov štěstí“. Násypem byl ostrov uměle rozšířen a tím vznikl prostor pro další rozvoj města Abu Dhabi. V příštím desetiletí zde vznikne společně s 29 luxusními hotely a 8.000 vilami současně i idylické místo pro dovolenou. Zároveň je na Saadiyatu plánována výstavba čtyř muzeí a dům výtvarného umění, jako hlavní součást nového mezinárodního centra kultury a umění.

Největší ze sedmi emirátů. Tvoří 86,7% celkové rozlohy UAE včetně přilehlých 200 ostrovů, na jednom z nich najdete i hlavní město Abu Dhabi. Jinak je emirát zejména nekonečnou pouštní oblastí. Je nejoblíbenějším ze všech emirátů a města Abu Dhabi a Al Ain jsou největší ve Spojených Arabských Emirátech. Emirát nemá dlouhou historii, je obývaný pouze 250 let.

Jako hlavní město Spojených Arabských Emirátů je centrem vlády a obchodního života. H.H. Sheikh Zayed bin Sultan Al Nahyan se svým mimořádným vedením a oddaností podílel na celkovém rozvoji Abu Dhabi. Byl vládcem a presidentem od roku 1971. Po jeho smrti v listopadu 2004 se stal prezidentem a jeho nástupcem Sheikh Khalifa bin Zayed Al Nahyan. Všechny ambasády jsou umístěny v tomto městě.  Dále zde najdete vládní budovy, velké množství ministerstev, státní rozhlasové a vysílací prostředky a většinu ropných společností.

Vyrobil Webdevel.