Fudžajra


Fujairah, ležící na jiho-západním koutu Arabského poloostrova, je jediným emirátem umístěným spíše u Ománského zálivu než u Arabského. Na rozdíl od ostatních pouštních emirátů je Fujairah výjimečná svým úzkým pobřežním pásem na okraji horského terénu. To tvoří emirát plný jedinečných přírodních scenérií. Významné letovisko Khor Fakkan má nádherné pláže a bohatou vybavenost vodních sportů. Pohoří Hajar, které rozděluje Spojené Arabské Emiráty na dvě části, udržuje Fujairah oddělenou od zbytku země. Fujairah se v minulosti zabývala hlavně rybařením a zemědělstvím. Lovci perel v této oblasti nemohli existovat, protože voda v Ománském zálivu je daleko hlubší a studenější než v zálivu Arabském.
Drsný a starodávný vzhled Fujairah je odrazem života tamních lidí, kteří jsou hrdí na své historické dědictví a přejí si sdílet své zážitky se zbytkem světa.

Ain Al Madhab Gardens

Bull Fighting

Tyto zahrady jsou v údolí, na úpatí pohoří Hajar. a jsou napájeny přírodními prameny. Tato teplá, sirnatá voda z pramenů je také použita ve dvou bazénech přístupných zvlášť mužům a ženám. O prázdninách a oslavách se využívají ke slavnostem, které zahrnují tradiční zpěv a folklórní tance. Otevírací doba je od 10:00 do 23:00, kromě soboty. Hlavní atrakcí Fujairah je šance vidět unikátní arabskou formu býčích zápasů. Nejde o souboj smrti mezi mužem a běsnícím býkem, nýbrž o souboj v síle dvou mocných zvířat. Boje samotné nejsou krvavé, zahajuje je troubení na lesní roh a bojuje se tak dlouho dokud se slabší zvíře nevzdá a nezačne ustupovat. Zápasy se konají každý pátek odpoledne od 16:30 (kromě letních měsíců) blízko mostu Al Rughlait.

Fujairah Heritage Village

Masafi Friday Market

Je nedaleko zahrad Ain Madhab a zobrazuje tradiční život lidí v Emirátech. Ukazuje tradiční obydlí, kuchyňské nádobí, zemědělské nářadí a ostatní předměty používané k zavlažování polí, které obdělávali pomocí tažných volů. Vesnice je otevřena každý den, od rána do večera a vstup je zdarma. Trh je otevřen každý den a najdete ho mezi horami Hajar na hlavní silnici do města Fujairah. Prodává se tradiční zboží a výrobky zahrnující ručně vyráběnou keramiku ze zdejší hlíny a mnoho dalších.

Fujairah Museum

Bidiya Mosque

Zobrazuje tradiční život a nalezené artefakty při vykopávkách. Práce místních i zahraničních archeologů přinesla mnoho nalezených předmětů, datovaných do doby bronzové, před 4500 lety. Nalezené předměty zahrnují zbraně, ručně malovanou keramiku, ručně vyřezávaná plavidla a stříbrné mince. Bidiya je nejstarším uctívacím místem ve Spojených Arabských Emrátech, též známá jako „Ottoman Mosque“. Je unikátní svým designem čtyř malých kopulí podepřených hlavním centrálním pilířem. Vystoupáteli na kopec, uvidíte dvě malé strážní věže a farmy zemědělců s horami v pozadí.

Wadi Alwarriyah & Waterfalls

Bathna Fort

Vodopády jsou na silnici z Khorfakkan do Dibba. Jedtě po silnici dokud nenarazíte na odbočku do wadi (suché údolí). Voda se zde může objevit kdykoliv v roce v podobě malých jezírek a potůčků, nebo vodopádů. Vesnice Bathna je na hlavní silnici do města Fujairah. Pevnost Bathna má stategické umístění a po staletí dohlíží na cesty obchodníků skrze krajinu.

Vyrobil Webdevel.