Ras Al Khaimah


Emirát Ras Al Khaimah se nachází mezi pohořím Hajjar Mountains na východě a Arabským zálivem na západě. Svými hranicemi sousedí se sultanátem Omán. Zabírá území o rozloze 1680 km2 .

H.H. Sheikh Saqr bin Mohammed Al Qasimi byl vládcem emirátu Ras Al Khaimah od roku 1948. Jeho syn H.H. Sheikh Saud bin Saqr Al Qasimi byl jmenován korunním princem a zastupujícím vládcem v červnu roku 2003.

Město Ras Al Khaimah je rozděleno zátokou na dvě části. V západní části známé jako „Stará Ras Al Khaimah“ najdete úřady vlády, vzdělávací instituce, nákupní centra, hotely, obytné oblasti a nově budované projekty. Východní část města známá jako „Al Nakheel“ je sídlem budov soudu, několika úřadů a trhů. Dále je zde Ras Al Khaimah Exhibition Center, nemocnice a osídlená část většiny obyvatel města. Obě části města jsou spojeny mostem a sítí moderních silnic.


Národní muzeum

Khatt Springs

Národní muzeum bylo postaveno ze staré pevnosti v centru města Ras Al Khaimah. Krásná budova se datuje od 19. století a vládnoucí rodina v ní bydlela do 50. let. Mohutná stará věž, bývalá součást obranného systému města, je spojena s několika budovami kolem nádvoří. Budovy byly zrekonstruovány v letech 1986-87.  V muzeu najdete kopii mezinárodní dohody z roku 1820, malby Britských vojáků z Ras Al Khaimah a okolí, ukázky tradičního života a mnoho dalších. Pokladem muzea je „Stříbrný pokoj“ se širokou kolekcí stříbrných šperků. Tyto prameny najdete západně od Ras Al Khaimah v drsném terénu. Přírodní prameny s horkou vodu proudí z hloubky 350 metrů. Jejich teplota je 40°C. Mají léčivé účinky. Hotel Khatt Springs nabízí wellness služby s využitím zdejších pramenů. Momentálně je ovšem uzavřen z důvodu dlouhodobé rekonstrukce.

Dhayah

Falayah

Malá oáza, 15 km severně od Ras Al Khaimah, se nachází naproti příkrému svahu hor a dominuje jí nápadný kopec se starou pevností. Tato pevnost byla svědkem poslední bitvy mezi Britskými jednotkami a místními v roce 1819. Pevnost se dvěma věžemi nabízí krásný pohled přes palmovou oázu a přes zátoku, která ústí do Arabského zálivu.

Dvě opevněné věže a stará mešita jsou dnes pouze zbytky z vesnice Falayah, která byla v 19. století sídlem rodiny Qawasim. Místo vstoupilo do dějin, když byla v roce 1820 podepsána mezinárodní dohoda mezi Británií a šejky z rodu Qawasim. Tyto dvě věže jsou typickým příkladem opevněných domů-věží v UAE.

Shimal

Archeologické vykopávky objevily hrob „Umm an Nar Period“ z doby před 4500 lety. Hrob je dokonale kulatý o průměru 14,5 metrů a tím pádem největší tohoto druhu v UAE. Nachází se nedaleko hlavní silnice do Shimal.

Vyrobil Webdevel.