Umm al-Quwain


Umm Al Quwain najdete podél pobřeží Arabského zálivu, mezi emirátem Ajman na západě a Ras Al Khaimah na východě. Jeho území se rozprostírá do vnitrozemí ve vzdálenosti přibižně 32 km. Celková rozloha je 800 čtverečních kilometrů.

Vládce emirátu Umm Al Quwain je H.H. Sheikh Rashid bin Ahmed Al Mu’alla. Je následníkem po svém otci od roku 1981.

Jméno „Umm Al Quwain“ je odvozeno od „Umm AI Quwatain“, což znamená ‘Matka dvou sil‘, odkaz silné námořnické tradice zdejšího emirátu.

Tradiční činnost místních obyvatel bylo rybaření a pěstování datlí. Dnešní ekonomika, založená na lovu perel, rybaření, zemědělství a chovu dobytka, je různorodá a rychle se rozvíjející, se zaměřením na rozvoj emirátu.

Staré město Umm Al Quwain, scénicky umístěné na severním výběžku si ponechává mírumilovný, půvabný a svérázný charakter. Stojí mezi mořem a hlubokým zálivem, obklopený mangrovovými lagunami a přitažlivými písečnými ostrovy a zátoky. Pobřeží na jih je nedotčené, čisté, s průzračnou vodou a bílými písečnými plážemi. Okouzlující mangóvie naproti městu nabízí útočistě místním rybářům, divoké zvěři a rozmanitým druhům ptactva.

Turistickým centrem v Umm Al Quwain je laguna plná přírodních ostrovů s několika čtverečními kilometry jasné a neznečištěné vody bez nebezpečí otevřeného moře, což se nabízí jako ideální pro vodní sporty a projíždky na malých člunech.

Falaj Al Mualla

Dreamland Aqua Park

Je oázové město, které leží v údolí Al Batha a je bohté na zemědělství. Je spojeno s městem Umm Al Quwain výjimečně malebnou silnicí, která se lemuje převážně podél kaňonu Al Batha. Jeden z největších vodních parků v regionu, rozkládající se na 250,000 čtverečních metrech podél pobřeží, je obrovským zábavním komplexem nabízejícím nepřeberné množství vodních her a skluzavek. Je zde také 7 restaurací a občerstvení. Park je ideálním pro rodinné cesty. Více ZDE…

Al Dur Island

Umm Al Quwain Aeroclub

Ostrov u pobřeží, blízko města Umm Al Quwain je slavným archeologickým nalezištěm s pozůstatky jednoho z nejdůležitějších měst regionu starého přes 2000 let. Několik zajímavých objektů zahrnuje impozantní hrobky, kamenná obydlí, velké skladovací nádoby a skleněné nádobí z Egypta a Sýrie. Tento nápad šejka HH Brigadier Sheikh Mohammed Bin Rashid Al Mualla byl proveden teprve před dvěma lety. Aeroklub vlastní vzletovou dráhu s délkou 1800 metrů a šířkou 30 metrů, pojezdovou dráhu, značení a osvětlení, které bylo dokončeno pod dohledem Generálního Civilního Letectva Spojených Arabských Emirátů. Vzletovou dráhu mohou využít středně velká letadla s průměrnou váhovou kapacitou. Hlavní atrakcí jsou seskoky z letadla, výcvik pilotů a lety helikoptérou.

Al Siniyyah Island

Umm Al Quwain Shooting Club

Napříč zálivem od města Umm Al Quwain leží ostorv, který je domovem ptactva. Ptačí rezervace je známá pro své mangróvové močály reprezentující neobyčejně křehký a rychle slábnoucí ekosystém. Velká oblast, bezpečné, luxusní a hlídané prostředí, obsáhlý exteriér, široký výběr střeliva a dobrá informovanost v každém detailu – to je střelecký klub „UAQ Shooting Club“. Pod plným dohledem kvalifikovaných instruktorů a profesionálů, si budou nadšení užívat amatéři i zkušenější střelci.

Umm Al Quwain Marine Club

Situovaný na břehu zálivu zajišťuje návštěvníkům příležitost k provozování windsurfingu, vodního lyžování a plachtění.

Vyrobil Webdevel.