Příroda


Příroda

Dnes již jsou Spojené Arabské Emiráty jednou velkou pouští. Nejvíce zeleně můžete vidět v udržovaných velkoměstech nebo v krásných parcích, kde místní (lokálové) tráví svůj čas. Nejzelenější je Emirát Ras al-Khaimah. I přesto Spojené Arabské Emiráty nabízejí mnoho přírodních krás:

Mangrovníkový les v Khor Kalba (Emirát Fujairah) je nejletitějším mangrovníkovým porostem na území  celých Spojených Arabských Emirátů.

Oáza Liwa (Emirát Abu Dhabi) se nachází v západní části Spojených Arabských Emirátů. Je nádherná svými přírodními scenériemi, které tvoří překrásné a vyprahlé duny a obrovské plochy zeleně táhnoucí se až k horám.

Horké vodopády Khatt (Emirát Ras al-Khaimah) – Zde ze skály vyvěrá velmi horký minerální pramen (50°C-55° C). Najdete zde přírodní bazény s oddělenými částmi pro ženy a pro muže.

Pramen Al-Fayda (Emirát Abu Dhabi) – jezírko napájené vodním pramenem obsahujícím převážně sirné sloučeniny. Ke koupání tedy rozhodně není, ovšem z přírodního hlediska je velmi zajimavé.

Zajímavé je, že každý Emirát je charakteristický mírně odlišnou barvou nerostů a písku. V Dubaji se proto setkáte se zabarvením písečných dun a hornin do červena, v Sharjahu do hněda, v Ajmanu jsou krémovéější barvy, v Umm al Qaiwanu šedé s žíháním do modra, v Ral al-Khaimahu sněhově bílé, ve Fujairahu zas černé a v Abu Dhabi mírně červené.

Vyrobil Webdevel.