Proč Spojené Arabské Emiráty?


V Spojených Arabských Emirátech je velmi levně!

Možná to zní překvapivě, ale je to tak. Ve většině jižnějších turisticky oblíbených zemí jsou ceny vyšší než u nás (neplatí např. o Tunisku, Bulharsku …). Oproti tomu v Spojených Arabských Emirátech je velmi levně, jelikož pracovní síla je zde velmi levná (je zde velké množství přistěhovalců) a cena benzínu a nafty je pro nás až směšná. Více se samozřejmě dovíte v sekci nákupy. Vpravo vidíte fotografii ze zlatého trhu v Dubai.

Nejezdí sem mraky turistů!

Chorvatsko pláž

Nikdy zde neuvidíte to co např. v Chorvatsku nebo Tunisku či Egyptě. Přecpaná pláž je zde něco co se nevidí. Tato země stále nese pro většinu lidí punc něčeho velmi drahého co je nedostupné a právě proto do této země nejezdí hordy neomalených turistů, ale jenom lidé, kteří už nechtějí přeplácané Chorvatsko a ještě špinavější Itálii. Čistota zde panuje i na pláži, takže zde málo kdy uvidíte nedopalek od cigaret jak je např. zvykem z Tunisu.

Exotická arabská země

Mešita Jumeirah

Když jsem poprvé zvažoval zda se vydat do Spojených Arabských Emirátu, tak mě nejvíce přesvědčila právě  exotika této země. V Spojených Arabských Emirátech je stále velmi přísný Islám, ale na druhou stranu tím, že zde dlouhou dobu pobývali Britové země se stala velmi liberální vůči cizincům a přistěhovalcům. Více se dozvíte na stránce věnované historii Spojených Arabských Emirátů, která je určitě velmi zajímavá. Samozřejmostí jsou desítky nádherných mešit, všude přítomné zahalené ženy (pozor nesmí se fotografovat!) a pánové v dlouhých bílých košilích s šátkem gutra. Vpravo vidíte mešitu Jumeirah, taktéž v Dubai.

Procvičení angličtiny

Spojené Arabské Emiráty - Angličtina

Tím, že zde dlouhá léta působili Britové je zde Angličtina takřka jako doma. Není sice úředním jazykem, ale většina obyvatelstva jí ovládá perfektně a není tedy problém se kdekoliv domluvit. Naopak arabština v posledních letech natolik stagnuje, že dokonce v Abu Dhabí byl proveden mezi lokály (praví Emiráťané) proveden průzkum nakolik ještě umí svůj rodný jazyk. Výsledky byly velmi dobré, ale i tak angličtina vládne na každém rohu. Také tím, že se do Spojených Arabských Emirátů sjíždějí za prací lidé z celé Asie byla angličtina logicky jediným možným společným jazykem.

Modernost

Burj Dubaj

Celé Spojené Arabské Emiráty jsou velmi moderní. Pokud čekáte jenom písek, pak zapadlé pískem zaváté město jako např. Tuniský Hammamet nebo Nabeul, to zde neuvidíte. Tvrdí se, že 1/3 světových jeřábů je právě v této zemi a podle toho to také vypadá. Celé Spojené Arabské Emiráty jsou jedním obrovským staveništěm těch nejmodernějších budov. Všechnu musí být největší, nejbohatší, nejkrásnější. Developerské firmy se předhánějí kdo nabídne zajimavější budovy. Také se zde staví nejvyšší budova světa Burj Dubaj na fotografii vpravo. Dalšími zajímavostmi jsou 3 umělé souostroví ve tvarech palem, které zvětšují plochu pobřeží Dubaie. Možnosti na vyžití jsou takřka nekonečné. V Dubaii je možno si i zalyžovat v nákupním centrum Emirates Mall najdete lyžařskou halu ski Dubai. Co se týká dopravy v Dubai vzniká nadzemní dráha, ale plně automatizované tj. bez lidského řidiče. Auta zde jezdí krásná a nová. Potkat zde starší auto, které sotva jezdí jako na českých silnicích je takřka zázrak.

Je zde velmi teplo a jisté počasí

Poušť Spojené Arabské Emiráty

Počasí je zde velmi stále a takřka bez náhlých výkyvů. Podnebí je zde subtropické a srážky jsou velmi výjimečné. V létě zde bývá velmi vlhko a také se tvoří během dne nepříjemný opar z vlhkosti. Samozřejmě se nemusíte bát všechny auta, místnosti, obchůdky prostě všude je klimatizace a narozdíl od Řecka se za ní nepřiplácí! Pokud je vám velmi teplo, můžete se zchladit ve Ski dubai. Vpravo je fotografie z Dubaiské pouště.

Bezpečnost

Dubaiská Policie

Celé Spojené Arabské Emiráty jsou velmi bezpečné a zákony zde vládnou velmi přísné. V některých emirátech dokonce stále platí oko za oko, zub za zub a proto si zde nikdo nedovolání Vám nic ukrást, ani Vám jakkoliv obtěžovat. Cizinci, kterých je tady většina jsou si vědomi možnost vyhoštění ze země a jelikož živí své rodiny v zahraničí nemohou si toto dovolit. V celé ze mi funguje „tajná policie“ , která prý dokonce trénuje a zaučuje agenty FBI. Tvrdí se , že většina zločinů je odhalena dříve než k nim může dojít.

Vyrobil Webdevel.